Teātris bērnudārzā Jūrmalā

Krāsainu, aizraujošu teātra iestudējumu pasaule aizrauj jebkura vecuma cilvēkus. Bērni nav izņēmums. Daudzi sapņo atrasties uz skatuves neparastā veidā jaunā vidē. Tie, kuri ir drosmīgāki, aktīvi demonstrē tieksmi pēc teātra mājās, pie jebkuras iespējas izspēlējot ainas.

Ziņkārīgi un atvērti pirmsskolas vecuma bērni var viegli izspēlēt situācijas no dzīves, iemiesot stāstus no pasakām vai nākt klajā ar saviem veidiem, kā pieaugušajam pastāstīt par savām domām un emocijām. Tas jo īpaši attiecas uz bērniem, kuri slikti iet uz kontaktu, ir pārāk noslēgti, nobijušies vai nedaudz kavējas aiz vienaudžiem attīstības stadijā. Nodarbības teātra mākslā palīdz stabilizēt bērna emocionālo fonu, ja nepieciešams, var pielāgot psiholoģisko uzvedību un, protams, veicina mazuļa vispārējo attīstību.

Viena no nepieciešamākajām praktiskajām prasmēm, kas bērnam palīdzēs pieaugušā vecumā, ir spēja kontrolēt savu balsi, sevi, skatītāja uzmanību un justies pārliecinātai. Nodarbībās Umka bērnu klubā mūsu skolotāji māca bērniem, kā pareizi lietot savu balsi, žestus, pozas, kā vingrot vai otrādi kontrolēt savas emocijas pareizai notikumu gaitai sižetā.

Teātra studijas programma ir daudzveidīga un sastāv no šādām jomām:
“Teātra spēle” - nodarbību laikā mūsu audzēkņi mācās komunicēt ar vienaudžiem un pieaugušajiem dažādās dzīves situācijās.
“Kultūra un runas tehnika” - vārdu spēles palīdzēs bērnam iemācīties pareizi formulēt domas, attīstīs skaidru dikciju, saskaņotu, figurālu runu, radošu iztēli.

“Darbs ar lugu” - kopā ar jaunajiem māksliniekiem spēlēsim daudzas etīdes un bērnu izrādes!
Teātra mākslas nodarbības nodrošina bērnam neierobežotas iespējas iepazīt pasauli! Bērni kļūst par dažādu notikumu (dažādu laikmetu, ģeogrāfisko platumu, pasaules tautu tradīciju) dalībniekiem, izmēģina dažādas lomas (dzīvas radības, nedzīvus priekšmetus, augus, elementus), atspoguļo noteiktu raksturu un emocijas. Jauni iespaidi priecē mūsu mazos aktierus, un mēs cenšamies radīt visērtākos apstākļus radošumam.

Mēs esam priecīgi uzaicināt mūsu jauno aktieru vecākus un draugus uz izrādēm, koncertiem un atklātām nodarbībām.

Bērnība ir gaišs un dzīvespriecīgs laiks, piepildīsim to ar radošām un attīstošām aktivitātēm kopā un daudzus gadus atcerēsimies par tām.