Sporta dejas bērnudārzā Jūrmalā

Senā gudrība vēsta: "Kustība ir dzīvība", un deja ir viens no aizraujošākajiem veidiem, kā trenēt savu ķermeni.
Fiziskajām aktivitātēm ir pozitīva ietekme uz bērnu intelektuālo, emocionālo, sociālo un fizisko attīstību. Apvienojot sportu un deju, mēs iesaistām bērnus interesantā un lietderīgā piedzīvojumā.

Fiziskā attīstība ir viens no galvenajiem deju nodarbību ieguvumiem pirmsskolas vecuma bērniem. Dejas ļauj bērniem nostiprināt muskuļus, uzlabot lokanību un kustību koordināciju. Regulāras deju nodarbības arī palīdz bērniem attīstīt izturību un vieglāk panest citas fiziskās aktivitātes.

Dejas var būt noderīgas arī pirmsskolas vecuma bērnu motorikas un līdzsvara attīstīšanai. Deju nodarbībās bērni iemācās kontrolēt savas kustības un izmantot savu ķermeni simtprocentīgi.

Deju nodarbības var būt ļoti svarīgas pirmsskolas vecuma bērnu emocionālajai attīstībai. Ar dejas, kustību un mūzikas palīdzību bērni var paust savas emocijas un jūtas. Tas būs īpaši noderīgi bērniem, kuriem ir grūtības izteikt savas emocijas ar vārdiem.

Dejas var arī palīdzēt bērniem attīstīt pašapziņu un pārliecību par sevi. Nemaz nerunājot par to, ka dejā apgūtās skaistās plūstošās kustības izskatās pievilcīgi un pozitīvi ietekmēs arī vecākā vecumā.

Kā teica aktieris Džūds Lovs: "Kustība, deja - es domāju, ka tā ir ģeniāla, jo tā ir neierobežota pašrealizācija." Deja var būt svarīga bērna dzīves sastāvdaļa vai arī vienkārši spēcīgs atbalsts viņa ķermenim un prātam.
Kā liecina zinātniskie pētījumi, senais grieķu teiciens "veselā miesā - vesels gars" ir patiess. Dejas palīdz atdzīvināt ķermeni un stiprina garu.

Deju nodarbības var arī labvēlīgi ietekmēt pirmsskolas vecuma bērnu sociālo attīstību. Dejas palīdz bērniem strādāt grupā un cienīt citus dalībniekus. Dejas rosina bērnus komunicēt un tādējādi attīsta viņu komunikācijas un sociālās prasmes.

Daudzas skaistas dejas ir veidotas, pārim vai visai grupai darbojoties sinhroni. Tāpēc ir jāspēj ne tikai sarunāties vienam ar otru, bet arī uzmanīgi vērot, atkārtojot kustības vai cenšoties iekļauties kopējā ritmā.
Tāpat kā citās nodarbībās, mēs ņemam vērā katra bērna īpašās vajadzības un ievērojam pārdomātu un pārbaudītu mācību programmu.

Fiziskās aktivitātes tiek individuāli pielāgotas katram bērnam atbilstoši viņa spējām. Mēs uzslavējam savus audzēkņus par panākumiem, un, ja viņiem kaut kas neizdodas, pievēršam uzmanību, lai rūpīgāk piestrādātu pie viņu kustībām.

Lai nodarbības būtu ērtas un drošas, lūdzam ņemt līdzi un valkāt piemērotu sporta apģērbu.