Balets bērnudārzā Jūrmalā

Fiziskās aktivitātes vienmēr pozitīvi ietekmē bērna intelektuālo attīstību. Bet balets un horeogrāfijas nodarbības bērnudārzā „Umka” ir jautras un aizraujošas.

Visiem bērniem patīk klasika mūzika, un, protams, jūs bieži esat pamanījuši, kā jūsu bērns sāk kustēties mūzikas ritmā, vienkārši nespējot mierīgi stāvēt. Pavisam maziņajiem dejas izpildes kvalitāte nav svarīga, viņi pārvietojas instinktīvi, reaģējot uz skaņām un ar visiem līdzekļiem cenšoties parādīt savu reakciju uz notiekošo. Šajos pirmajos dejošanas mēģinājumos ir tik daudz sirsnības un brīvības, un, ja bērns izrāda tieksmi pēc dejām, ir svarīgi viņu atbalstīt.

Balets ir lielisks veids, kā daudziem bērniem atklāt un parādīt savu personību, un fiziskās aktivitātes klasē palīdz veidot veselīgu, trenētu ķermeni. Mūsu profesionālie skolotāji bērnos attīsta ritma izjūtu, māca kustību koordināciju. Pēc mūsu nodarbībām uzlabojas bērnu stāja, parādās elastība un gaita un miesasbūve mainās uz labo pusi.

Tāpat kā visas nodarbības bērniem, balets un horeogrāfijas nodarbības ietver spēles elementus. Tikai šīs spēles ir vairāk strukturētas, piemēram, lai aktīvi kustētos, bet sekojot noteiktam ritmam un trajektorijai, sastingt un lēkt, bet īstajos brīžos un savienojumā ar citām kustībām.
Klāt ir arī klasiskās dejas bāze - vingrošana uz zemes, darbs pie stieņa, vingrinājumi, lai veidotu līdzsvarotu stāju, attīstītu ritma izjūtu, precizitāti un kustību koordināciju. Fiziskās aktivitātes katram bērnam un viņa spējām tiek izvēlētas individuāli. Mēs slavējam savus studentus par panākumiem, un kopā ar tiem, kam kaut kas neizdodas, mēs cenšamies strādāt uzmanīgāk.

Papildus izklaidējošajam raksturam vingrinājumi ir vērsti uz skatuves un publiskās uzstāšanās psiholoģisko baiļu noņemšanu, tie paaugstina pašnovērtējumu un harmonizē vispārējo attīstību. Vecāki pamana, ka pēc dejošanas un horeogrāfijas bērni kļūst mierīgāki, pārliecinātāki un nebaidās izstāstīt un parādīt to, ko jūt.
Ērtības labad lūdzam nēsāt atbilstošu formas tērpu. Nodarbībām meitenēm būs nepieciešams vingrošanas peldkostīms un češkas.

Gada nogalē notiek atskaites koncerts, atvērta nodarbība, uz kuru mēs aicinām vecākus.
Nāc uz mūsu nodarbībām un tu! Mēs ar prieku parādīsim jūsu bērnam krāsaino deju un mūzikas pasauli.